تکنولوژی HDCVI 5.0 داهوا ، یک نگهبان تمام عیار

تکنولوژی HDCVI 5.0 داهوا

0 - تکنولوژی HDCVI 5.0  داهوا ، یک نگهبان تمام عیار

HDCVI 5 داهوا

شرکت داهوا تکنولوژی ( Dahua ) در تاریخ ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۷ از آخرین تکنولوژی دسته یافته در زمینه دوربین های مداربسته رو نمایی کرد. شرکت داهوا تکنولوژی یکی از برترین شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته می باشد ، داهوا با در دست داشتند بیش از ۳۰% بازار  سیستم های امنیتی آسیا هر روزه به دنبال ارتقا کیفیت و امنیت سیستم های خود می باشد . داهوا توانسته همچنان با جلب رضایت ۸۵% از مشتریان خود محبوب ترین برند سیستم های امنیتی در آسیا شود.

انقلاب جدید سیستم های امنیتی

داهوا تکنولوژی با معرفی تکنولوژی HDCVI 5.0 انقلابی جدید در سیستم های امنیتی ایجاد کند. که در این مقاله برای اولین بار به صورت تخصصی در ایران به معرفی کامل تکنولوژی HDCVI 5.0  داهوا می پردازیم .

HDCVI 5.0

HDCVI چیست ؟

تکنولوژی HDCVI (فرشده شده : High Definition Composite Video Interface ) در دوربین های مداربسته یک تکنولوژی تصویری است که در جهت ارتقا کیفیت تصویر در دوربین های آنالوگ ابداع شده است. نمونه های از تکنولوژی های دوربین های مداربسته موجود در بازار IP، HDTVI، HDSDI و AHD می باشد.

تکنولوژی HDCVI چطور کار می کند؟

تکنولوژی HDCVI نیز یک تکنولوژی آنالوگ است با این تفاوت که در دوربین های آنالوگ تیوی لاینی تصاویر با استاندارد های تلویزیونی PAL/NTSD انتقال پیدا می کردند، در حالی که در تکنولوژی های آنالوگ جدید تغییراتی در نوع کد گذاری سیگنال ها برای افزایش میران پهنای باند اطلاعات منتقل شده به وجود آمده است. همچنین سیستم های کد گذاری جدید امکان انتقال هم زمان اطلاعات دیگر مانند داده های کنترل را از طریق کابل تصویر فراهم می کنند. از انجایی که نحوه کد گذاری در این تکنولوژی منحصر به آن است دیگر تکنولوژی های مشابه امکان دسترسی به تصاویر کد گذاری شده به صورت HDCVI را نخواهند داشت. این بدان معناست که DVRها در دیگر تکنولوژی های آنالوگ HD، مانند HDTVI یا AHD، امکان خواندن اطلاعات تصاویر کدگذاری شده با تکنولوژی HDTVI را ندارند.

تکنولوژی HDCVI به صورت انحصاری برای محصولات شرکت داهوا تکنولوژی می باشد

روش کار تکنولوژی HDCVI 5.0 داهوا را در ویدیو زیر ببینید:

امکاناتی که HDCVI 5.0 را متمایز می کند

جستجوی متادیتا ها:

در این ویژگی با توجه به صفات استخراج شده از چهره شخص مورد نظر( مانند جنسیت، سن، ماسک، ریش و…) امکان جستجوی هوشمند فراهم می شود. داهوا در این جستجوی هوشمند با مقایسه مدل ارائه شده و چهره های ثبت شده در پایگاه داده، دقت بهره وری و سرعت ر به شکل قابل توجهی افزایش میدهد.

بازدارندگی فعال :

در hdcvi 5 داهوا با استفاده از PIR و Dual detect که قابلیت های آنها به شدت افزایش یافته و فضای لازم برای ذخیره سازی کاهش چشم گیری داده لذت امنیت را دوچندان نموده. در این قابلیت نه تنها به کاربر آلارم های بجا و صحیح داده میشود، بلکه به نفوذ کننده هم با آژیر هشدار داده میشود. پس در اینجا داهوا یک سگ نگهبان است که علاوه بر نگهبانی، پارس هم می کند.

علاوه بر همه ی اینها بهمراه آلارمی که به کاربر ارسال میشود امکان مشاهده تصویر و شنیدن صدای محیط برای کاربر فراهم شده. پس کاربر میتواند به سرعت شاهد اتفاق های در حال رخ دادن باشد.

قابلیت starlight و تمام رنگی :

دیگر برای hdcvi 5 تاریکی بهانه ی مناسبی نیست. در این تکنلوژی کیفیت تصویر ۱۰۸۰p تا ۴k را به راحتی برایمان به ارمغان می آورد. داهوا در اینجا از لنز دیافراگم بزرگ تر و سنسور با کارایی بالاتر استفاده کرده است. در این تکنولوژی با نور بسیار کم، تصاویر واضح تر و روشن تری را به نمایش میگذارد

تکنولوژی full color به ما این قابلیت را میدهد تا بتوانیم رنگ خودرو یا لباس اشخاص را به طور کامل تشخیص دهیم.

حتی در تاریکی کامل، به لطف سنسور های smart IR (برای دوربین های معمولی استارلایت ) و یا سنور Smart White Light (برای دوربین های full-color) امکان مشاهده تصویر وجود دارد.

2 - تکنولوژی HDCVI 5.0  داهوا ، یک نگهبان تمام عیار

جمع بندی تکنولوژی دوربین مداربسته

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]